Auto Miras

Auto Miras Autoryzowany Serwis Samochodowy od wielu lat prowadzi program edukacyjny dla absolwentów gimnazjów, a wkrótce szkół podstawowych. Można kształcić się w takich zawodach jak elektromechanik pojazdów samochodowych, lakiernik, blacharz samochodowy czy mechanik. Kształcenie odbywa się w formie pracy. Uczeń podpisuje z serwisem umowę o pracę w celu nauki zawodu.

Co miesiąc otrzymuje wynagrodzenie i odprowadzane są za niego wszystkie składki. Praktykant ma obowiązek dokształcania się w szkole zawodowej, gdzie uczy się przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych. Na najlepszych nieletnich pracowników, którzy wykazują się zaangażowaniem w pracy oraz dobrymi ocenami czekają stypendia.

W przypadku jakichkolwiek pytań w temacie systemu edukacji zapraszamy do kontaktu.

Koordynator ds. edukacji

Tadeusz Jakubiak
+48 781 201 600 edukacja@automiras.pl

Aby propagować wśród młodzieży program edukacyjny, firma jest organizatorem corocznego
Konkursu Wiedzy o Motoryzacji Auto Miras.

Elektromechanik – ucząc się zawodu elektromechanik pojazdów samochodowych można opanować następujące umiejętności:

1. diagnoza układów elektrycznych i elektronicznych pojazdów samochodowych

- wypełnianie dokumentacji związanej z przyjęciem pojazdu do naprawy

- wykonywanie pomiarów diagnostycznych układów elektronicznych i elektrycznych pojazdów samochodowych

- ocena stanu technicznego elementów oraz układów elektrycznych i elektronicznych pojazdów samochodowych z zastosowaniem urządzeń diagnostycznych;

2. naprawa układów elektrycznych i elektronicznych pojazdów samochodowych

- sporządzanie zapotrzebowania na układy lub elementy elektryczne i elektroniczne pojazdów samochodowych

- dobieranie narzędzi i przyrządów do wykonania napraw wyżej wymienionych i posługiwanie się nimi

- wykonywanie demontażu układów elektrycznych i elektronicznych pojazdów samochodowych

- wykonywanie regulacji elementów układów elektrycznych i elektronicznych pojazdów samochodowych

- sprawdzanie działania wyżej wymienionych układów

- przeprowadzanie próby po naprawie

 - sporządzanie kalkulacji kosztów wykonania usługi.

Ucząc się zawodu mechanik pojazdów samochodowych można opanować następujące umiejętności:

- pomiary warsztatowe

- prace ślusarskie

- maszynowa obróbka skrawaniem

- wykonywanie połączeń nierozłącznych

- obsługa techniczna silników spalinowych

- obsługa techniczna układu napędowego

- obsługa i naprawa układu jezdnego

- obsługa i naprawa układu hamulcowego

- obsługa i diagnostyka układów elektrycznych i elektronicznych

- montaż i demontaż nadwozia .

Ucząc się zawodu lakiernik można opanować następujące umiejętności:

- przygotowanie powierzchni wyrobów do lakierowania

- przygotowanie materiałów lakierniczych do nanoszenia na wyrób

- nakładanie powłok lakierniczych różnymi technikami

- operacje pomocnicze w lakiernictwie

- suszenie wymalowań

- wykonanie aplikacji na pokryciach lakierniczych

- konserwacja pokryć lakierniczych na wyrobach, zabiegi dodatkowe

- prace lakiernicze złożone

- wykonanie renowacji i naprawy pokryć lakierniczych.

Ucząc się zawodu blacharz samochodowy można opanować następujące umiejętności:

- wykonywanie podstawowych operacji obróbki ręcznej

- podstawowe operacje maszynowej obróbki wiórowej

- obróbka cieplna

- cięcie blachy

- kształtowanie blachy

- spawanie

- zgrzewanie

- połączenia blach nitowych, lutowanych, klejonych, gwintowanie

- przygotowanie samochodu do naprawy nadwozia

- naprawa wgnieceń

- naprawa nadwozia przez wymianę elementów

- kompleksowe naprawy nadwozia

- obsługa klienta w warsztacie blacharskim.

Opis stanowiska:

- Profesjonalna obsługa klientów w zakresie sprzedaży samochodów nowych i używanych różnych marek

- Realizacja powierzonych celów ilościowych i jakościowych

- Przygotowywanie i dbałość o dokumenty sprzedażowe

- Umieszczanie ofert dotyczących sprzedaży pojazdów na portalach internetowych

-Dbałość o ekspozycję pojazdów

Wymagania:

- Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku

- Posiadanie umiejętności handlowych i prowadzenia negocjacji

- Profesjonalizm w kontaktach z klientami i wysoka kultura osobista

- Zainteresowanie branżą samochodową

- Zaangażowanie i inicjatywa

- Prawo jazdy kategorii B

- Umiejętność pakietu MS Office

- Mile widziana podstawowa znajomość języka angielskiego / niemieckiego

Oferujemy:

- Atrakcyjne warunki wynagrodzenia

- Pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku

- Możliwość dalszego rozwoju

- Umowę o pracę

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV na adres mwesiora@automiras.pl.

- Prowadzenie korespondencji związanej ze zgłoszonymi szkodami

- Współpraca z rzeczoznawcami oraz serwisami w procesie likwidacji szkód

- Kontakt z Klientami

- Analiza zgromadzonych materiałów, ustalanie zakresu odpowiedzialności oraz ocena zasadności roszczeń

- Przygotowywanie decyzji merytorycznych w szkodach komunikacyjnych

- Odpowiedzialność za ściąganie należności

Wymagania:

- Znajomość likwidacji szkód komunikacyjnych

- Znajomość branży motoryzacyjnej

- Sumienność

- Prawo jazdy kat. B

- Wykształcenie minimum średnie

Oferujemy:

- Pracę w młodym zespole

- Interesującą, pełną wyzwań pracę z możliwością dalszego rozwoju

Zobacz video